PRE MASTER

PRE - MASTER

Pre-master programı sunan okullarımızı görmek için buraya tıklayınız…


Yurtdışında bir master programına başlamadan önce öğrencilerin gittikleri ön hazırlık kurslarına genel olarak pre-master adı verilir. Bazı okullarda bu programlar “university pathway” olarak da adlandırılır.

Pre-master programları alan değiştirmek isteyen veya başvurmak istediği üniversitenin giriş koşullarını sağlayamayan, not ortalamasını veya dil seviyesini artırmak isteyen öğrenciler için sunulmuş programlardır.

Pre-master kurslarının süreleri başvurulacak bölüme ve üniversiteye göre farklılık gösterebilir. Bu süre 2 ay ile 1 yıl arasında değişir.

Pre-master programlarında alana yönelik derslerin yanı sıra akademik dil eğitimi dersleri de alınır. Bu eğitimin hedefi öğrencileri her anlamda yüksek lisans eğitimine hazırlamaktır.

Pre-master kursları kalitelerine göre ayrılır ve her üniversite her pre-master kursunu kabul etmez.

Öğrenciler yüksek lisans yapmak istedikleri alanlara hatta üniversitelere göre pre-master programı seçmelidir. Çoğu pre-master programı sadece belirli alanlara ayrılmıştır ancak nadir pre-master programları sadece belirli bir üniversitenin belirli bir bölümüne yönelik eğitim verir. Daha spesifik olan bu tarz pre-master kurslarına katılmak öğrencinin yüksek lisans programına kabul şansını artırır.

Sanat dallarında pre-master eğitimi veren sanat okulları da vardır. Bu programlarla ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için buraya tıklayınız.

Eğer öğrenci, üniversitelerin giriş koşullarını sağlayamıyor ama bir pre-master kursuna gitmeden yüksek lisans eğitimine başlamak istiyorsa tüm ülkelerde üniversite olmayan ama anlaşmalı olduğu üniversitenin diplomasını verebilen özel eğitim kurumları bulunmaktadır. Bu kurumların öğrenci kabul kriterleri daha düşüktür ve fiyat olarak daha uygundur. Uygun kriterli okullarımızı görmek için buraya tıklayınız.


Pre-master programlarıyla ilgili makaleleri okumak için buraya tıklayınız.

Puza Group © 2014 Tüm hakları saklıdır