İLK ÖĞRETİM VE LİSE

Temsilcisi olduğumuz liseleri görmek için buraya tıklayınız…


Yurtdışında lise eğitimlerini tamamlayan öğrenciler Türkiye’ye döndüklerinde LGS-LYS sınavlarına girmeden Türkiye’nin en iyi üniversitelerinde okuyabilirler. Aynı şekilde yurtdışında lise eğitimini tamamlayan bir öğrenci yurtdışındaki üniversitelere herhangi bir hazırlık okuluna yani foundation kursuna gitmek zorunda kalmadan geçiş yapabilmektedir.

Yüksek kalitede eğitim veren liselerden mezun olan öğrenciler dünyanın en iyi üniversitelerine girebilmekte, eğitim ve yaşam masrafları farklı kurumlar tarafından verilen burslarla desteklenmektedir.

Yurtdışındaki liseler uluslararası öğrenci profillerini artırarak sıralamalardaki yerlerini yükseltebilmek için uluslararası öğrencilerin kendi okullarına kabullerini desteklemektedirler. Bu, yüksek kalitedeki liselere kolayca girilebileceği anlamına gelmez ancak bu sayede birçok uluslararası öğrenci kendi seviyelerinin çok üstünde olan bazı okullara kabul alma şansını yakalayabilir.

Yurtdışındaki liseler genellikle internet üzerinden yapılan sınav ve sözlü mülakat yolu ile öğrenci kabul ederler. Eğer öğrenciler, özel ilgi alanlarını belgelerle ispatlayabilirlerse (fotoğrafçılık kursu katılım belgesi, öğrencinin kendi çizimlerinden oluşan portfolyosu, bir yayın organında yayınlanan yazısı gibi…) kabul alma şansları da artar.

Dil yeterliliği yurtdışı liseler için aranılan ilk koşuldur. Sadece orta ve üstü seviyede dil yeterliğine sahip olan öğrenciler yurtdışında lise eğitimi alabilirler. Eğer bir öğrenci başvurduğu lisenin dil yeterliliğini sağlamıyorsa öğrencinin okul öncesi bir hazırlık programına kayıt olması okul tarafından şart koşulabilir.


Liselerle ilgili makaleleri okumak için buraya tıklayınız.

Puza Group © 2014 Tüm hakları saklıdır