SERTİFİKA

Sertifika programları sunan okullarımızı görmek için buraya tıklayınız.


Yurtdışında, mesleki alanlara yönelik eğitim veren birçok sertifika programı vardır.

İşletme, pazarlama, IT, reklamcılık, hukuk, moda tasarımı, müzik veya aşçılık gibi birçok alanda sertifika programları bulunur. Öğrenciler kendi meslekleriyle ilgili bir sertifika programına katılabilecekleri gibi daha önceden hiç eğitimini almadıkları bir alanda da sertifika alma şansına sahiptirler.

Sertifika programlarında öğrenciler, üniversite düzeyinde ve mesleğe yönelik yoğun bir kursa katılırlar. Bu programlar amaca yönelik, hızlandırılmış bir kurs şeklinde tasarlanmıştır. İkinci bir üniversite veya yüksek lisans eğitimine göre daha kısa sürmesi ve daha uygun fiyatlı olması sebebiyle tercih edilmektedir.

Sertifika programlarına katılmak için en az orta seviyede dil yeterliğinizin olması gereklidir. Bu koşulu sağlayan herkes sertifika programlarına kayıt olabilir.

Sertifika programları genellikle esnek başlangıç tarihlerine sahiptir. Ancak bazı programlar sadece senede bir veya iki kere açılmaktadır. Sertifika programlarına katılmak isteyen öğrenciler daha geniş seçeneklere sahip olabilmek açısından erken başvuru yapmaya dikkat etmelidir.


Sertifika programlarıyla ilgili makaleleri okumak için buraya tıklayınız.

Puza Group © 2014 Tüm hakları saklıdır