Çocuklar ve gençler için yurt dışı eğitim

ÇOCUKLAR VE GENÇLER

Çocuklar ve gençler için programları olan okullarımızı görmek için buraya tıklayınız.


Çocuklar ve gençlere yurtdışında dil eğitimi vermeyi amaçlayan programlara genel olarak “yaz okulu” denir.

Yaz okulu programlarına 20 yaş altındaki tüm öğrenciler katılabilir.

Bu okullarda asıl amaç, öğrencilerin güvenli bir ortamda dil öğrenmelerinin sağlanmasıdır.

Yaz okullarında 24 saat gözetim vardır. Her öğrenci bir gruba dâhildir ve her gruptan sorumlu bir lider öğretmen vardır. Lider öğretmenler gruplarındaki çocukların tüm sorumluğunu alırlar.

Yaz okullarında genellikle haftada 20 saat dil eğitimi verilir. Bunun yanı sıra öğrenciler çeşitli sosyal aktivite, etkinlik ve oyunlara katılarak da dil gelişimlerini pekiştirirler.

Sadece dil eğitimi veren yaz okulları olduğu gibi SAT hazırlık, IELTS hazırlık, at binme, tenis, resim, drama, matematik, işletme, moda tasarımı gibi birçok farklı alanda eğitim veren yaz okulları da bulunmaktadır. Farklı alanlarda eğitim veren okulları görmek için buraya tıklayınız.

Yaz okulları; dil eğitimi, tüm aktiviteler, turistik geziler, konaklama ve yiyecek dâhil olmak üzere paket program olarak sunulur.

Öğrenciler genellikle eğitim aldıkları kampüste konaklarlar. Bazı okullar aile yanı konaklama hizmeti de vermektedir. Aile yanı konaklama hizmeti veren kamp programlarını görmek için buraya tıklayınız.

Adından da anlaşılabileceği üzere, yaz okulu programları, okulların tatil olduğu yaz aylarında açılır. Ancak bazı okullar yaz ayları dışında da kamplar açarlar. Yaz ayları dışında eğitim veren okullarımızı görmek için buraya tıklayınız.


Yaz okullarıyla ilgili makaleleri okumak için buraya tıklayınız.

Puza Group © 2014 Tüm hakları saklıdır